Jak zmienić termin Ślubu?

Jak zmienić termin Ślubu?Przez ostatni czas wiele Par Młodych znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Ich dotychczasowe plany legły w gruzach i ze względów bezpieczeństwa są zobligowane do tego, aby zmienić termin Ślubu. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ jak wiadomo, planowanie Ślubu zajmuje kilka lub kilkanaście miesięcy. Ten czas przygotowań dla wielu Par to sporo bardzo ważnych decyzji, długie godziny rozmów oraz dużo stresu i nerwów. Czy zmiana terminu oznacza powtórkę tego samego? Niekoniecznie... Poniżej zaprezentujemy Wam plan działania, który należy obrać w momencie zmiany terminu Ślubu.

1. Nie panikujcie i zachowajcie spokój. Pierwsze z czym Para musi się zmierzyć to przyjąć na swoje barki odpowiedzialność za siebie i za swoich najbliższych. Usiądźcie na spokojnie wraz z rodzicami i porozmawiajcie o podjętej decyzji i o sytuacji, w której się znaleźliście. Ich wsparcie na pewno pomoże Wam w zaistniałym momencie.  

2. Pamiętajcie - tydzień ma 7 dni! Jak wiadomo w Polsce najchętniej rozchwytywane terminy to sobota i niedziela, ale nie zapomnijcie również, że są inne dni tygodnia. Nie bójcie się podjęcia decyzji o Ślubie w środę lub czwartek! Czy Ślub w środku tygodnia oznacza mniejszą frekwencję? Nie do końca... Większość Gości będzie w stanie wziąć dwa lub trzy dni wolnego w pracy i bez problemu przyjechać na Wasz Ślub. Pamiętajcie również, że w większości obiektów, terminy w środku tygodnia są tańsze niż w piątki, soboty czy niedziele. Nie obawiajcie się również terminów jesiennych i zimowych. Śluby w tym okresie są naprawdę magicznie! A po więcej informacji związanych ze Ślubem zimowym zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu: https://moments-planner.pl/konsultant-slubny-blog/zimowy-slub-czy-warto/

3. Zadzwońcie do managera obiektu oraz do wszystkich usługodawców i zapytajcie o wszystkie wolne terminy jakie mają w najbliższych miesiącach. Spiszcie to wszystko i postarajcie się znaleźć jeden wspólny termin. Nie rezygnujcie z usług swojego fotografa czy dekoratorki, ponieważ w czasie poprzednich przygotowań z jakichś względów wybraliście właśnie tę osobę. Jeśli do współpracy wybraliście profesjonalistów, to zapewne każdy z nich będzie chciał Wam pomóc!

4. Teraz czas na kwestie finansowe. Tutaj sprawa jest bardzo różna. Po pierwsze zajrzyjcie do umowy! To tam macie zapisane wszystkie najważniejsze informacje związane z zadatkami, zaliczkami i zmianami terminów. Obowiązująca reguła brzmi: zaliczka jest zwrotna zadatek jest bezzwrotny. Jednak w tym przypadku, kiedy żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności za odwołanie terminu w artykule 394 Kodeksu cywilnego możemy przyczytać następujące zdanie:

"§ 3. W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony."

Nie bójcie się zapytać i próbujcie rozmawiać z usługodawcami, czy jest możliwość przeniesienia Waszego zadatku na inny termin. Są obiekty i usługodawcy, którzy ze względu na zaistniałą sytuację zgodzą się na takie rozwiązanie.

5. Nie zapomnijcie o gościach! Poinformujcie ich (telefonicznie lub przez komunikator), że w trosce o ich bezpieczeństwo termin Ślubu zostanie zmieniony. Jeśli znacie już nowy termin możecie ich również o tym poinformować lub wysłać tzw. “Save the Date”. Jest to karteczka informująca o terminie Ślubu, aby Wasz Gość mógł zarezerwować sobie dany dzień.

6. Nie zapomnijcie o detalach! Panno Młoda- zapytaj w salonie sukien ślubnych, czy jest możliwość przechowania dłużej Twojej sukni ślubnej i odświeżenia jej przed weselem. Lepiej, aby suknia czekała na Ciebie bezpiecznie właśnie tam, a nie w szafie lub co gorsza kurzyła się na wieszaku w pokoju. To samo uczyńcie z garniturem Pana Młodego. Kolejną Ważną sprawą są obrączki. Jeśli termin nie jest potwierdzony to nie grawerujcie daty Ślubu, a jeśli już to zrobiliście, to zapytajcie swojego jubilera o możliwość zmiany graweru.

Ten krótki poradnik może przydać się każdej Parze, ponieważ nigdy nie wiadomo, z czym przyjdzie nam się zmierzyć w przyszłości, a powodów do przełożenia daty Ślubu może być naprawdę sporo. Nie martwcie się i wykorzystajcie dobrze ten czas! To również dobry moment na to, aby rozchodzić swoje ślubne buty, poszukać ciekawych inspiracji na makijaż, fryzurę i paznokcie, lub znalezienie nowych inspiracji na ślubne dekoracje. 

Aneta

 

 

poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

*na wszystkie maile staramy się odpowiadać do 24h.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.