Nie ryzykuj życia swoich najbliższych!

Nie ryzykuj życia swoich najbliższych!Drodzy, chyba nikt z nas nie spodziewał się takiego rozwoju panującej pandemii. W związku z nadzwyczajną sytuacją, która nastąpiła w naszym kraju wszystkie punkty gastronomiczne, restauracje, sale bankietowe zostały zamknięte. Patrząc z perspektywy dobra społecznego, uważamy, że to bardzo dobra decyzja. Obecnie trwa potężna walka człowieka z siłą, która jak na razie jest bardzo trudna do zatrzymania. A jedynym dobrym posunięciem jest pozostanie w domu i odizolowanie się od innych osób. Co w takim razie z weselem? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

W związku ze stanem epidemiologicznym, który został ogłoszony, zakazane zostały tzw. „zgromadzenia publiczne” powyżej 50 osób.

 „Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.”

W świetle prawa, samo wesele nie należy do zgromadzeń publicznych, ale Msza w kościele już tak. W obecnym czasie trwa Wielki Post, w czasie którego śluby kościelne nie są orgaznizowane. Inaczej wygląda sytuacja ze ślubami cywilnymi. Jednak biorąc pod uwagę zamknięcie niektórych urzędów odbycie się takiego ślubu może być niemożliwe. Co więcej, potrzebne są dokumenty, które są niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego- nie otrzymamy ich, jeżeli nie będzie pracowników i tym samym urzędy będą zamknięte

Od 15.03 zamknięte również zostaną granice dla cudzoziemców i wstrzymane loty międzynarodowe. Oznacza to, że Wasi goście z zagranicy nie dotrą na Wasz Ślub. A każda osoba, która w najbliższym czasie przekroczy granice, będzie musiała się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Nasze zdanie jest następujące:

Jeżeli w ciągu dwóch najbliższych miesięcy mieliście zaplanowane wesele- zmieńcie datę!

Zmieniając termin wesela, Państwo Młodzi nie tylko pokażą swoją odwagę, ale również udowodnią, że są odpowiedzialni za siebie i za swoją najbliższą rodzinę. Wiemy, ile kosztuje wesele. Wiemy, ile poświęciliście nerwów i stresu.

Ale wiemy również, jak bardzo ważne jest zdrowie i życie każdego z nas. Nie ma takich środków, które byłyby warte tego, aby narażać siebie i innych na tak okropną chorobę. Pamiętajcie o swoich dziadkach i osobach starszych, które chciałyby cieszyć się Waszą miłością jak najdłużej.

Co Para Młoda Powinna zrobić?

1) Skontaktujcie się z managerem sali weselnej oraz z księdzem i porozmawiajcie z nimi o zaistniałej sytuacji. Każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas rozumie w jakiej sytuacji znajduje się cała Polska, cała Europa, cały Świat. Zapytajcie również managera sali o najbliższy możliwy termin.

2) Skontaktujcie się ze wszystkimi innymi usługodawcami (fotograf, wideo, florystka itd.) i poinformujcie ich o zmianie planów. Porozmawiajcie o najbliższych wolnych terminach lub jeśli zmieniliście i zarezerwowaliście nowy termin sali, a dany usługodawca nie jest wówczas dostępny- zapytajcie o kontakt do usługodawców, którzy równie profesjonalnie będą mogli zatroszczyć się o oprawę Waszego wesela.

3) Poinformujcie swoich gości o zmianie terminu ślubu. Przedstawcie im sytuację i wytłumaczcie, że w trosce o ich bezpieczeństwo podjęliście właśnie taką decyzję.

Pamiętaj! Ze wszystkimi osobami możesz porozumieć się telefonicznie! W obecnym czasie nie ma potrzeby umawiania się osobiście na spotkanie.

Co ze zwrotami pieniędzy? To wszystko reguluje umowa, którą Państwo Młodzi podpisywali w momencie rezerwacji terminu. Zaliczka jest zwrotna i w sytuacjach nadzwyczajnych powinna zostać zwrócona, zadatek jest bezzwrotny.  Kwestie finansowe pozostawiamy do rozpatrzenia każdemu z usługodawców osobno. Ale osobiście jesteśmy zdania, że w obliczu takiej tragedii, jaka dzieje się na świecie, nie warto zarabiać na czyimś nieszczęściu. To sytuacja bez wyjścia, która dotyczy każdego z nas. I tutaj też apelujemy do wszystkich usługodawców- podejdźcie to tego tematu poważnie.

Taki stan na obecną chwilę ma trwać do 24.03… A co dalej? Co z dalszymi ślubami? Tego nie wiemy i nie będziemy przewidywać. Pary, które będą miały Ślub w maju, czerwcu na razie uspokajamy, ale zarówno czekamy na oficjalne informacje, które będą aktualizowane w najbliższym czasie przez Głównego Inspektora Sanitarnego.  Nie panikujmy, ale nie pozostajemy również obojętni na to, co dzieje się wokół nas. Chyba każdemu zależy na tym, aby za rok, spotkać się z rodziną w komplecie.Najważniejsze to na bieżąco monitorować sytuację i stosować się do zaleceń. Jeśli tylko możecie, pozostańcie w domach i zatroszczcie się o siebie i o swoich najbliższych. Tylko to pozwoli nam jak najszybciej wyjść z tej patowej sytuacji. 

poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

*na wszystkie maile staramy się odpowiadać do 24h.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.